SPOTKANIE PÓR ROKU W GRUPIE SÓWEK

21 marca dzieci z grupy Sówek odwiedziły dwie pory roku – Zima i Wiosna. Wspólnie przedstawiły dzieciom teatrzyk Kamishibai na podstawie utworu Ewy Szelburg Zarembiny pod tytułem „Wesoła historia o śniegowym bałwanku, który przed wiosną uciekał do morza”. Dzieci pożegnały zatem panią Zimę, podziękowały jej piosenką za to, że na trzy miesiące cudownie odmieniła świat. Następnie towarzyszyły pani Zimie podczas „pakowania” do walizek i kuferków mrozu, chłodu, śniegu, lodu, sopli, bałwanków, nart i sanek. Po wyjściu mroźnej ale pięknej pory roku, dzieci poznały zwiastuny wiosny, które można już  było dostrzec od kilku dni w przyrodzie. Utrwaliły je podczas gry w wiosenne karty „Kto ma? Ja mam”, podczas której trzeba było się wykazać m.in. znajomością nazw wiosennych kwiatów a także ptaków, które przylatują do Polski wiosną.
Spotkania dzieci z porami roku bardzo zapadają im w pamięć. Jest to świetna okazja do utrwalenia ich następstw .

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć