SPOTKANIE WIGILIJNE W GRUPIE MOTYLKÓW

Wigilia to przepiękny czas,

Bożonarodzeniowy czas,

Gdy siedzimy wszyscy w kole,

i mamy bliskich przy stole.

 

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię — radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Ten magiczny czas nastał również w naszym przedszkolu – w środę 23 grudnia w grupie Motylków odbyła się długo wyczekiwana wigilia.

Od rana, w eleganckich strojach, dzieci pomagały przygotowywać sale: ustawiały stoły, nakrywały je obrusami oraz przystrajały stroikami. Zanim wspólnie zasiedliśmy do stołu dzieci wysłuchały fragmentu Pisma Świętego, pomodliły się oraz grupowo, bez tradycyjnego łamania się opłatkiem, złożyły sobie i paniom życzenia.  Choć na naszym stole nie znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy to było bardzo smacznie- dzieci smakowały pysznych pierników, które tydzień wcześniej przygotowały sobie same, makowca za którego dziękujemy pani Justynie Urbańskiej- mamusi Zosi, mandarynki, które zafundowała nam pani Ewa Marzec- mamusia Mateuszka oraz wiele innych smakołyków. Nie zabrakło również śpiewu kolęd, wspólnych rozmów oraz drobnych upominków dla naszych przedszkolaków, rodziców oraz pracowników przedszkola.

Ten dzień w naszej grupie był bardzo wyjątkowy oraz magiczny, takie podniosłe chwile utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych oraz wzmacniają serdeczne relacje między nimi.

J. Zych

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA  GALERII ZDJĘĆ