SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM W PRZEDSZKOLU

9 grudnia, kilka dni po Barbórce, gościliśmy w naszym przedszkolu górnika pracującego w pobliskiej Kopalni Soli. Nasz gość – pan Andrzej Kawalec odbył dwa spotkania i na każdym opowiedział o ciężkiej i zarazem bardzo ważnej pracy. Dowiedzieliśmy się m.in. do czego wykorzystywany jest węgiel, sól, w jaki sposób górnicy się witają i żegnają, jak dostają się pod ziemię i w jaki sposób z głębi ziemi wydostają się na powierzchnię.  Mogliśmy obejrzeć górniczy strój, poznaliśmy wiele ciekawostek z nim związanych. Poznaliśmy także imiona patronek bocheńskich górników. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę bryłkę soli a do kącików plastycznych trafiły górnicze kolorowanki.

To jeden ze sposobów na uczestniczenie rodziców w życiu dziecka i przedszkola. Niezapomniane wrażenia, radość, współpraca i pasja jednocześnie. Serdecznie dziękujemy tacie Olgusi i Igorka za zaangażowanie, poświęcony nam czas i niespodzianki dla dzieci!
.
Zapraszamy do galerii zdjęć: