SPOTKANIE Z KRAWCOWĄ – LIPNICA DOLNA

Znalezione obrazy dla zapytania: krawcowa gif W środę 4 marca w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty krawieckie przeprowadzone przez mamę Kamilki – Panią Kingę Kępa. Inspiracją do spotkania była realizacja projektu dotyczącego przybliżenia dzieciom różnych zawodów. Pani Kinga przywiozła ze sobą maszynę do szycia oraz wszelkie akcesoria potrzebne krawcowej przy szyciu. Na początku spotkania przeczytała dzieciom zabawny wiersz pt. „Krawiec”, następnie zaprezentowała sposób nawijania nitki na szpulkę za pomocą maszyny do szycia oraz wytłumaczyła w jaki sposób powstają ubrania. Dzieci mogły zobaczyć jak odrysowuje specjalną kredą formę na materiał – wszystkie dzieci otrzymały małe formy do odrysowania i starały się je wyciąć. Najbardziej interesujące jednak było samo szycie maszyną – szczególnie dziewczynki bardzo chciały spróbować tej czynności. Pani Kinga zgodziła się i pod jej czujnym okiem kolejne chętne dzieci samodzielnie przeszywały materiał. Spotkanie przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze, było ciekawe i bardzo podobało się dzieciom. Dziękujemy Pani Kindze za wspaniałe warsztaty, które być może zaowocują w przyszłości i doczekamy jakiegoś sławnego projektanta mody lub stylisty :)

                              R. Krzyżak

Zapraszamy do galerii zdjęć