SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

policjant8 października 2019 r. w naszym przedszkolu (także w oddziale w Lipnicy Dolnej) odbyło się spotkanie dzieci z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Bochni – p. Michałem Bajdą. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa, czynnie uczestniczyły w spotkaniu odpowiadając na pytania pana policjanta. Przedszkolaki mogły przymierzyć elementy wyposażenia policjanta – czapkę, lizak policyjny, latarkę policyjną, kamizelkę odblaskową jak i kajdanki a nawet pałki. Miłą niespodzianką było to, że pan policjant zgodził się przeczytać dzieciom i misiom – bohaterom projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury utwór Jana Brzechwy pt. Jeżyk. Dzieci słuchały jak zaczarowane. Na zakończenie wizyty kolejną niespodzianką dla dzieci było obejrzenie wozu policyjnego z włączonymi sygnałami: świetlnym i dźwiękowym. Za pełne atrakcji wizyty pana Michała Bajdy w grupach przedszkolnych dzieci gorąco podziękowały wręczając panu policjantowi dyplom i rysunek.

A. Piechnik

Zapraszamy go galerii zdjęć