Spotkanie z panią Anielą Gromala

29663790_1843327605729364_41149611_n

Dnia 20 marca 2018 roku obyły się warsztaty pt. „Palmy Lipnickie” z panią Anielą Gromala. Pani Aniela jest osobą, która o lipnickich tradycjach  i obyczajach wie prawie wszystko. Babcia naszej Julki opowiedziała nam jak wyglądały początki konkursu na najwyższą palmę w Niedziele Palmową w Lipnicy Murowanej. Opisała dokładnie jak wygląda palma lipnicka, jak ją wykonać i jakich materiałów do tego użyć. Na naszej przedszkolnej palmie przeznaczonej do konkursu pokazała po kolei sposób przestrajania i omówiła zasady oceniania palm podczas konkursu. Opowieści pani Anieli przerywały wciąż zadawane pytania przez dzieci. Najpiękniejszym momentem spotkania była recytacja przez panią Aniele wiersza, który mówiła jako mała dziewczynka na pierwszym konkursie palm organizowanym przez pana Józefa Piotrowskiego ( tatę pani Anieli :)). Dzięki pani Anieli i jej opowieściom wszyscy poczuliśmy ducha lipnickiego i każdy w Niedziele Palmową niósł swoją palmę z duma do kościoła na poświęcenie.

Jot.Zet.

Fotorelacja