SPRAWĄ ŚMIECI TRZEBA ZAJĄĆ SIĘ DZIŚ, ŻEBY JUTRO DOBRZE ŻYĆ! – MOTYLKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

„Możesz dbać o cały świat, chociaż masz niewiele lat”

Tradycyjnie o tej porze nasze przedszkolaki włączyły się do akcji pt.: „Sprzątanie Świata”. Od najmłodszych lat dzieci uczą się jak duże znaczenie ma dbanie o naszą planetę i w jaki sposób postępować, aby była ona czysta i przyjazna. Zanim wyruszyliśmy sprzątać naszą planetę, dzieci z grupy II wysłuchały piosenki „Świat w naszych rękach”, dowiedziały się co oznacza słowo segregacja, recykling oraz do jakich pojemników wrzucać papier, szkło, plastiki.
„Motylki” również z dużym zaciekawieniem wysłuchały, a później odtworzyły, historyjkę  o tym jak Krzyś wracał  ze szkoły do domu i po drodze wyrzucał śmieci, gdzie popadnie. Przedszkolaki dostrzegły w jak szybkim tempie rośnie ogromna góra śmieci w naszej sali i postanowiły dokonać segregacji- zrobiły to oczywiście wzorowo!  Dzieci świadome jak ważna jest czystość naszego środowiska wyruszyły sprzątać teren wokół przedszkola, zbierając nawet te najmniejsze śmieci.  Po ciężkiej pracy dzieci radosne i pełne satysfakcji z wykonanej pracy bawiły się na placu zabaw.

J. Zych

Zapraszam do galerii zdjęć