Świąteczne akcje charytatywne

„Człowiek jest wielki nie przez to ,co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. W ostatnim czasie przyłączyliśmy się do dwóch akcji charytatywnych: „Uśmiech na gwiazdkę w Prokocimiu 2022” oraz „Świąteczna zbiórka”. Były to zbiórki darów, z których przygotowane zostaną świąteczne paczki dla pacjentów oddziału onkologii i hepatologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu oraz dla pacjentów hospitalizowanych w okresie świątecznym w oddziałach dziecięcych i SOR Szpitali Powiatowych w Myślenicach i Bochni. Ponadto nasze przedszkolaki wzięły udział w takich akcjach charytatywnych jak:

-„Serce za Odwagę”- kartki bożonarodzeniowe dla kombatantów,

– „Dzień życzliwości” – wizyty u emerytowanych pracowników przedszkola z  życzeniami,

– Świąteczne odwiedziny u  samotnych z życzeniami,

– „Paka dla psiaka” zbiórka rzeczy dla zwierząt ze schroniska,

– „Góra grosza” zbiórka dla potrzebujących,

– Zbiórka nakrętek dla Jasia Jarosińskiego,

– „Znicz na mogiłę żołnierza”- wizyty na grobach Nieznanych Żołnierzach, zapalenie zniczy.

Podjęte działania uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

mgr P. Wymazała i mgr J. Zapart