ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ…CZAS NA PIECZENIE PIERNICZKÓW

pierniczki-fotoDzisiaj w  sali pięciolatków  unosił się zapach korzennych przypraw. 13 grudnia dla dzieci 5 i 6-letnich był bardzo pracowity – tego dnia piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki. Poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Pachnące pierniczki zawisną na choince w naszej sali.

A. Piechnik