SZEŚCIOLATKI PRZYWITAŁY WIOSNĘ W SKARPETACH NIE DO PARY

 22 marca pani Wiosna, która dzień wcześniej zaczęła swoje rządy, odwiedziła Sówki, przynosząc ze sobą kosz pełen niespodzianek. Dzieci podczas spotkania wzbogaciły swą wiedzę na temat oznak wiosny, miały okazję sprawdzić się w zagadkach wiosennych przygotowanych przez nią, powąchać wiosennych kwiatów i uczestniczyć w zabawach muzycznych i ruchowych. Z panią Wiosną poćwiczyły także swoje buzie i języki. Chętnie opowiadały o swoim wiosennym kąciku, który organizowały kilka dni wcześniej.

Dzieci dowiedziały się także, jakie inne ważne święta przypadają w kalendarzu 21 marca. Jednym z nich jest Światowy Dzień Zespołu Downa i właśnie dlatego założyły do przedszkola kolorowe skarpetki nie do pary, jako wyraz tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Same wykonały wspaniałe prace plastyczne na sylwetach papierowych skarpet, prezentując swoje wyobrażenia na temat relacji z kolegą czy koleżanką z Zespołem Downa.

Po zakończeniu spotkania z panią Wiosną dzieci wyszły na zewnątrz, by poszukać pierwszych jej oznak. Doszły do wniosku, obserwując pogodę, że pani Zima jeszcze nie spakowała swoich walizek… Ale niebawem zapewne to uczyni. Czekamy zatem na cieplejsze dni!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć

A. Piechnik