TURNIEJ WIEDZY O BAJKACH I BAŚNIACH

08 czerwca 2021r. odbył się turniej wiedzy o bajkach i baśniach pt.; „W krainie bajek”. Celem turnieju było: rozwijanie zainteresowań czytelniczych, stworzenie warunków do różnorodnej aktywności, wspomaganie rozwoju emocjonalnego, estetycznego i moralnego, kształtowanie postaw dziecka oraz budzenie wyobraźni, przeżycie pozytywnych emocji związanych z dziecięcą rywalizacją. Do turnieju przystąpiły wszystkie grupy przedszkolne. Konkurencje przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Dostarczały uczestnikom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat bajek i baśni. Do zadań należało m. in.: rozpoznawanie tytułów bajek po usłyszanym fragmencie, odgadywanie tytułu bajki na podstawie wylosowanego z woreczka przedmiotu, wybieranie właściwej odpowiedzi spośród podanych, itp. Na zakończenie każda grupa otrzymało nagrodę w postaci fantastycznych gier :-)

P. Wymazała, J. Grabarz

Zapraszam do obejrzenia zdjęć – galeria 1

Zapraszam do obejrzenia zdjęć – galeria 2