VIII KONKURS RECYTATORSKO-KRASOMÓWCZY ZA NAMI

54514485_2212146679100685_4051751239422050304_nDnia 21 marca odbyła się w naszym przedszkolu VIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego pod hasłem Dbaj o przyrodę, czystą wodę i powietrze. Honorowy patronat nad konkursem objął wójt Gminy Lipnica Murowana p. Tomasz Gromala. Zaproszonych gości i uczestników powitała zastępująca dyrektora przedszkola p. Anna Marzec – Kokoszka.
Od lat konkurs ma na celu rozbudzanie w najmłodszych zainteresowania literaturą dziecięcą, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz promowanie uzdolnionych dzieci.
Na konkurs do naszego przedszkola przyjechało 24 dzieci z innych placówek powiatu bocheńskiego – dwanaścioro pięciolatków i tyle samo sześciolatków.
W tym roku nagrody sponsorowali:

Starosta Powiatu Bocheńskiego p. Adam Korta

Wójt Gminy Lipnica Murowana p. Tomasz Gromala

Prezes PSS Społem w Bochni p. Tomasz Pławecki

Hotel i Gospoda pod Kamieniem p. Agata Chmura

Lekarz Szpitala Powiatowego w Bochni p. Ewelina Kurek

Firma „Jura” z Rajbrotu p. Józef Radzięta

Piekarnia „Zelek” z Rajbrotu państwo Maria i Jan Zelkowie

Miejskie Przedszkole Nr 2 w Bochni

Do jury konkursu były zaproszone: p. Alicja Świątek – emerytowany doradca metodyczny, p. Magdalena Maciejowska – kierownik Filii Nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, p. Anna Kocot – Maciuszek – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bochni, p. Anna Cempura – kierownik Zespołu Obsługi Szkół
i Przedszkoli w Lipnicy Murowanej. Członkinie jury stanęły przed trudnym zadaniem oceny i wyboru najlepszych prezentacji. Jury zgodnie stwierdziło, że dzieci, zarówno pięcioletnie jak i sześcioletnie prezentowały wysoki poziom i były świetnie przygotowane przez nauczycieli i rodziców. Na szczęście, w związku
z hojnością naszych sponsorów, żadne dziecko nie odjechało z lipnickiego przedszkola bez dyplomu i nagrody rzeczowej. A klasyfikacja po konkursie prezentuje się następująco:

Kategoria dzieci pięcioletnich:

GRAND PRIX Iga Pietras – Przedszkole Nowy Wiśnicz – oddział w Olchawie

I MIEJSCE Jakub Kępa – Przedszkole Publiczne w Łąkcie Górnej

II MIEJSCE Helena Jurgała – Miejskie Przedszkole Nr 6 w Bochni

III MIEJSCE ex aequo

Amelia Rusoń – Publiczne Przedszkole w Trzcianie

Natalia Wrona – Przedszkole Publiczne w Żegocinie

Kategoria dzieci sześcioletnich:

GRAND PRIX Antonina Pałka – Publiczne Przedszkole w Rzezawie

I MIEJSCE ex aequo

Lena Wrona – Przedszkole Publiczne Łąkta Górna

Bartłomiej Wrześniewski – Miejskie Przedszkole nr 5 w Bochni

II MIEJSCE Zuzanna Winnicka Przedszkole Publiczne w Żegocinie

III MIEJSCE ex aequo

Adam Marmol – Miejskie Przedszkole nr 4 w Bochni

Szymon Kania – Przedszkole w Nowym Wiśniczu

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody za udział. W przerwie konkursu piękny taniec zaprezentowały dzieci sześcioletnie z lipnickiego przedszkola, przygotowane przez wychowawcę p. Joannę Grabarz.  Zapraszamy znów za rok na święto poezji do lipnickiego przedszkola!

Zapraszamy do galerii zdjęć