WALENTYNKI W GRUPIE SÓWEK

12 lutego 2021 roku był dla sześciolatków z grupy Sówek prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia Sówki postanowiły świętować Walentynki. Na zajęciach dowiedziały się między innymi, po co człowiekowi potrzebne jest serce i w jaki sposób ono pracuje. Poznały legendę o biskupie Walentym oraz znaczenie niektórych powiedzeń, które zawierają słowo serce. Poznały postać kupidyna a także jego atrybuty. Same miały możliwość w zabawie ruchowej trafić w sam środek tarczy a także, jednocząc swoje siły w grupie, z czerwonych przedmiotów dostępnych w sali ułożyć gigantyczne serce. Dzieci łączyły także połówki serc odszukując i odczytując sylaby. Po zajęciach przyszedł czas na poczęstunek i lubiane przez sześciolatki pląsy przy muzyce.

A. Piechnik

Zapraszam do galerii zdjęć