WARSZTATY WIELKANOCNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Przed nami radosny czas Świąt Wielkanocnych, a nasze przedszkole przywiązuje ogromną wagę do kultywowania rodzimych zwyczajów.

Z tego też powodu 14 i 15 marca wszystkie grupy przedszkolaków wzięły udział w warsztatach
wielkanocnych, których organizatorem była Rada Rodziców oraz koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Murowanej. Podczas warsztatów przedszkolaczki poznały tradycje robienia palmy, jej wygląd i symbolikę. Z pomocą Rodziców wspólnie wykonali też lipnicką, tradycyjną palmę. Po warsztatach robienia palmy samodzielnie wykonywali ozdoby świąteczne. Wszystkie kurczaczki i zajączki wielkanocne wyszły cudownie, aż miło było patrzeć na tak radosne i pracujące z wielkim zapałem grupy. Mamy nadzieję, iż robienie palm i ozdób wielkanocnych stanie się naszą coroczną, przedszkolną tradycją.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za serdeczną, miłą atmosferę, która
wprowadziła nas w przedświąteczny nastrój!

K. Matras

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.