WIGILIA U STARSZAKÓW

zrzut-ekranu-41„Podzielić się opłatkiem,
powiedz mi, co to znaczy?
To dobrze życzyć innym
I wszystko im przebaczyć.”

Wigilia – to wyjątkowy dzień w roku na który wszyscy niecierpliwie czekamy. To czas spotkań w rodzinnych gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń oraz wspólnego kolędowania. Ten magiczny czas nastał również w naszym przedszkolu- w czwartek 19 grudnia w grupie starszaków odbyła się długo wyczekiwana wigilia. Od rana, w eleganckich strojach, dzieci pomagały przygotowywać sale: ustawiały stoły, nakrywały je obrusami oraz przystrajały stroikami, które własnoręcznie wykonały nasze przedszkolaki- Natalka i Bartuś. Zanim wspólne zasiedliśmy do stołu starszaki wysłuchały fragmentu Pisma Świętego, pomodliły się oraz podzieliły się opłatkiem. Dzieci z uśmiechem na twarzy składały sobie i paniom najserdeczniejsze życzenia świąteczne. I choć na naszym stole nie znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy to było bardzo smacznie- dzieci smakowały pysznych pierników, za które dziękujemy Amelce oraz smakołyków, które przygotowały panie.
Nie zabrakło również śpiewu kolęd, wspólnych rozmów oraz drobnych upominków dla naszych przedszkolaków. Ten dzień w naszej grupie był bardzo wyjątkowy oraz magiczny, takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi. Wesołych Świąt!

J. Zych