WIGILIA U STARSZAKÓW

zrzut-ekranu-41„Podzielić się opłatkiem,
powiedz mi, co to znaczy?
To dobrze życzyć innym
I wszystko im przebaczyć.”

Wigilia – to wyjątkowy dzień w roku na który wszyscy niecierpliwie czekamy. To czas spotkań w rodzinnych gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń oraz wspólnego kolędowania. Ten magiczny czas nastał również w naszym przedszkolu- w czwartek 19 grudnia w grupie starszaków odbyła się długo wyczekiwana wigilia. Od rana, w eleganckich strojach, dzieci pomagały przygotowywać sale: ustawiały stoły, nakrywały je obrusami oraz przystrajały stroikami, które własnoręcznie wykonały nasze przedszkolaki- Natalka i Bartuś. Zanim wspólne zasiedliśmy do stołu starszaki wysłuchały fragmentu Pisma Świętego, pomodliły się oraz podzieliły się opłatkiem. Dzieci z uśmiechem na twarzy składały sobie i paniom najserdeczniejsze życzenia świąteczne. I choć na naszym stole nie znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy to było bardzo smacznie- dzieci smakowały pysznych pierników, za które dziękujemy Amelce oraz smakołyków, które przygotowały panie.
Nie zabrakło również śpiewu kolęd, wspólnych rozmów oraz drobnych upominków dla naszych przedszkolaków. Ten dzień w naszej grupie był bardzo wyjątkowy oraz magiczny, takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi. Wesołych Świąt!

J. Zych

Zapraszamy do galerii zdjęć