WIOSENNE SPOTKANIA CZYTELNICZE – LIPNICA DOLNA

Ostatnie dni marca obfitowały w ciekawe spotkania czytelnicze. Najpierw we środę przybyła do na mama Amelki – Pani Angelika Rębilas, We czwartek natomiast odwiedziła nas piękna i radosna Pani Wiosna – Pani Karolina Strugała, która jest dyrektorem zaprzyjaźnionego Żłobka „Kubuś i przyjaciele”.
Pani Angelika przeczytała dzieciom książeczkę z cyklu „Kicia Kocia – co zasiejemy w ogródku” . Dzieci z uwagą wysłuchały utworu, a także zastanowiły się czego potrzebują rośliny, by mogły wzrastać. Następnie wspólnie z naszym gościem zajęły się przygotowaniem naszej małej hodowli. Posialiśmy rzeżuchę, owies ozdobny, kukurydzę, zasadziliśmy cebulkę i fasolkę. Teraz każdego dnia będziemy dbać i obserwować wzrost naszych roślinek. To warsztatowe zajęcie bardzo się spodobało dzieciom, a dobrze wiemy, że nauka poprzez działanie jest najbardziej skuteczna.
     We czwartek, tak jak wspomniałam odwiedziła nas Pani Wiosna. Przyniosła z sobą wiosenny powiew świeżości, radości oraz mnóstwo kolorowych kwiatów. Zaprezentowała dzieciom  opowiadanie Elizy Sarneckiej- Mahoney „Bajka o wiośnie”, przeprowadziła  ciekawą rozmowę n/t zwiastunów wiosny… a potem to już były piosenki i pląsy przy wiosennych wesołych piosenkach. Na zakończenie dzieci narysowały portrety Pani Wiosny i obdarowały nimi naszego miłego gościa. 
Bardzo dziękujemy p. Angelice i p. Karolince za przyjęcie zaproszenia do naszego oddziału przedszkolnego i czekamy na kolejnych chętnych i odważnych Rodziców, którzy chcieliby poczytać naszym KOTKOM. 
                                                                                                                      R. Krzyżak