WIOSNA U PSZCZÓŁEK

      Każda pora roku inspiruje do nowych tematycznych działań, ale nadejście wiosny działa na nas szczególnie. Z wielką przyjemnością wypatrujemy jej nadejścia, przyglądamy się jej oznakom, a gdy już do nas przyjdzie czerpiemy z niej garściami.

     Tak tez było w grupie Pszczółek. Przez cały tydzień poprzedzający nadejście nowej pory roku poświeciliśmy właśnie tej miłej dla dzieci tematyce, codziennie wychodząc na spacer szukaliśmy jej oznak, które szczegółowo omawialiśmy na zajęciach. Poznaliśmy wiele wiosennych kwiatów, które otrzymaliśmy w prezencie będąc na wycieczce w kwiaciarni. Odwiedziliśmy również sklep ogrodniczy, gdzie obejrzeliśmy wiele przedmiotów potrzebnych do wiosennych prac w ogrodzie, zakupiliśmy tam również nasiona i doniczki, o które teraz dbamy i  bacznie obserwujemy. Dzięki naszej wspólnej pracy przedszkolny parapet stał się zielonym ogródkiem – do którego chętnie codziennie podchodzimy.

      Aby wspomagać wszechstronny rozwój dzieci Pszczółkom zaproponowano szereg działań edukacyjnych takich jak zadania matematyczne, układanie puzzli, ćwiczenia grafomotoryczne, zabawy ruchowe. Dzięki zabawie „Marcowa zupa” poznaliśmy znaczenie powiedzenia ”W marcu jak w garncu” oraz zobrazowaliśmy marcową pogodę. Uwieńczeniem naszych wiosennych działań był poniedziałek 21 marca, kiedy wspólnie z grupą Jeżyków i Motylków oraz wspaniałymi Marzannami wędrowaliśmy uliczkami Lipnicy witając Wiosnę i mam nadzieję przeganiając Zimę, którą zapraszamy dopiero za rok.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć