WITAMINKI, WITAMINKI… DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI!

salatkaWitaminki witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki, wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki. W pierwszym tygodniu października przedszkolaki poznawały witaminy znajdujące się w owocach oraz warzywach, uczyły się zasad zdrowego żywienia oraz dbania o własne zdrowie. Dlatego właśnie przedszkolaki  z wszystkich grup postanowiły własnoręcznie przygotować sałatkę owocową.
Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce – były gruszki, śliwki, jabłka, winogrona, pomarańcze, banany, kiwi, maliny, mango oraz granat. Zanim dzieci zaczęły kroić owoce, umyły ręce oraz przypomniały sobie zasady bezpiecznego posługiwania się nożem. Kiedy wszystko już było gotowe, a owoce dokładnie umyte,  dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową. Sałatka była pyszna,  nikogo nie trzeba było namawiać do jej spróbowania, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie. Oczywiście poczęstowaliśmy naszymi pysznymi sałatkami Panią Dyrektor oraz wszystkich pracowników przedszkola.  Mamy nadzieję, że smakowało!

Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesie owoców do przedszkola.

J. Zych

Zapraszamy do galerii zdjęć