WIZYTA W „BORÓWKOWYM ROJU”

19 października dzięki zaproszeniu państwa Markowskich grupa „Sówek” oraz „Jeżyków” gościła w gospodarstwie agroturystycznym. Wycieczka była tak fascynująca, że nie chcieliśmy wracać.
Na początku przywitała nas przemiła Pani Ania z kotkiem na rękach, który wzbudził zainteresowanie u dzieci, ale to dopiero początek, dzieci mogły się wybiegać po lesie i bawić. Następnie był poczęstunek w postaci pysznej kiełbaski z ogniska i do tego ciepła herbatka. Kolejną atrakcją były warsztaty pszczelarskie prowadzone przez Panią Anie, były bardzo interesujące, dzieci zadawały wiele pytań ale też poprawnie odpowiadały na zagadki Pani Ani. W tym samym czasie grupa” jeżyków” była oprowadzana po całym obszarze Borówkowego Roju, przez Pana Rafała, następnie grupa mogła pokarmić kozy. Później nastąpiła wymiana grup na warsztaty pszczelarskie, a „sówki” spacerowały po terenie „Borówkowego Roju”.  Atrakcją było też to, że dzieci same mogły zrobić świeczkę z plastra tzw. WĘZY.

Na koniec przedszkolaki zostały poczęstowane goframi posmarowane dżemem z borówek, robiony przez właścicielkę. Śmiało można podsumować, że to miejsce powinno nazywać się „Borówkowy Raj”, widoki i czyste powietrze to teraz rarytas. Z całego serca możemy polecić to miejsce do odwiedzania.

I. Nowak 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć