Wycieczka do Kopalni Soli

13 listopada przedszkolaki wraz z wychowawcami oraz opiekunami odwiedziły najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni. W unikatowym labiryncie solnych korytarzy, czekało na nas wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni był wielkim przeżyciem. Wycieczkę rozpoczęliśmy od jazdy kolejką podziemną. Potem zwiedzaliśmy kopalnię, o której ciekawie opowiadała nam pani przewodnik. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji przekazana została nam wiedza o historii kopalni, pracy górnika, zwyczajach górniczych, codziennym życiu kopalni.  Dowiedzieliśmy się, że kiedyś w kopalni pracowały konie, a ostatnim był koń o imieniu Kuba.  Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi z umieszczoną tam piękną szopką bożonarodzeniową. Trasę wycieczkową zakończyliśmy na dużej sali gimnastycznej oraz na placu zabaw, gdzie przedszkolaki spędziły tam aktywnie swój czas na zabawie i grze w piłkę  . Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Dostarczyła nam wielu nowych wrażeń. Zdobyliśmy wiele nowych wiadomości o najstarszej Kopalni Soli w Polsce i o tym, że niedoceniona dzisiaj sól kiedyś nazywana była białym złotem.

mgr P. Wymazała

Zapraszamy do galerii zdjęć!