WYCIECZKA DO TEATRU I HARCE W LILILANDZIE

Poniedziałek 4 kwietnia zaczął się niezwykle. Nie dość, że dzieci bardzo podekscytowane oczekiwały na pierwszą od dłuższego czasu wycieczkę autokarową, to jeszcze kwiecień –  pokrzyżował plany wiośnie i sypnął śniegiem. A to akurat w sam raz, bo dzieci miały obejrzeć spektakl teatralny pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Bardzo grzeczne i przejęte, siedząc w wygodnych fotelach, wyklaskując rytm do śpiewanych piosenek, śmiejąc się do rozpuku i odpowiadając na pytania aktorów – dzieci bawiły się wyśmienicie. Poznały historię Gerdy i Kaja oraz złej Królowej Śniegu, przeplataną humorystycznymi wątkami przeróżnych dodatkowych postaci. Po spektaklu czekała na dzieci ostatnia atrakcja – wisienka na torcie, czyli aktywna zabawa w „Lililandzie” w Brzesku. Dzieci były wprost zauroczone tym miejscem, nie tylko poruszały każdy swój mięsień, integrowały się z przedszkolakami, ale również pałaszowały wszystko, co miały w plecach, częstując oczywiście każdego wkoło. To był dzień pełen wrażeń, dla niektórych dzieci tak intensywny, że z lubością ucięli sobie w autokarze komara.

Beata Pajor

Zdjęcia:

MISIE I MOTYLKI

 SÓWKI

KOTKI