WYCIECZKA DZIECI Z GRUPY SÓWEK DO STAREGO WIŚNICZA

26 października 2021 r. dzieci z grupy Sówek udały się do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu na warsztaty „Jesień na wsi”. Podczas prezentacji przygotowanej przez panią etnograf Bernadetę Błoniarz, dzieci dowiedziały się, jak dawniej wyglądały narzędzia, maszyny i tradycyjne sposoby gospodarowania przy zbiorze płodów rolnych. Zobaczyły, jak wyczesuje się len, z którego potem robiono nici na materiały. Sówki sprawdziły swoje umiejętności podczas tradycyjnego kiszenia kapusty, a nawet brały udział w konkurencji polegającej na nawlekaniu na czas cząstek jabłek z przeznaczeniem na susz wigilijny (lub naturalne chipsy). Zajęcia te, tak cenne, bo dotyczące ginących zawodów jak i ginącej tradycji, prowadzone przez znawcę tematu, w najstarszym i klimatycznym budynku Starego Wiśnicza, wzbogaciły wiedzę dzieci a także przyniosły im wiele radości. Po warsztatach dzieci utrwaliły wiadomości na temat zasad ruchu drogowego w pobliskim Miasteczku Ruchu Drogowego i spędziły miło czas na placu zabaw. Zadowolone wróciły do przedszkola pytając, czy jeszcze kiedyś pojadą na wspólną wycieczkę.

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć