WYJĄTKOWY GOŚĆ W GRUPIE MOTYLKÓW

Wtorkowy dzień w grupie Motylków rozpoczął się wizytą wyjątkowego gościa. Nasze przedszkole odwiedziła prawdziwa pani fryzjerka, w dodatku dobrze znana dzieciom, bo to mamusia naszej Nataszki. Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania dzieciom bajki „O księżniczce, która bała się myć włosy” oraz opowiadaniem pt.: „ Fryzura owcy”. Pani Gosia opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy i zadaniach jakie wykonuje fryzjer. Pokazała również narzędzia których używa do swojej pracy: nożyczki, grzebień, maszynkę do strzyżenia, piankę do włosów, lakier, paletę kolorów, farby do włosów oraz sprzęt potrzebny do jej nałożenia i wiele innych. Zaprezentowała także swoje umiejętności czesząc chętne dzieci – wszyscy bardzo ochoczo wczuwali się w rolę modela czy modelki. Niektóre przedszkolaki przeszły znaczną metamorfozę, co można zobaczyć na zdjęciach. Pani Gosi dziękujemy za wyposażenie naszego tymczasowego kącika fryzjerskiego oraz za pouczające i bardzo miłe spotkanie. Dla przedszkolaków było to bardzo ciekawe spotkanie czytelnicze oraz ważna i cenna lekcja, gdyż miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki.

J. Zych

 Zapraszam do obejrzenia zdjęć