XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 

Przypomnijmy – tegoroczna kampania społeczna  „Cała Polska czyta dzieciom” odbywa się pod hasłem „Klimat dla polskich autorów”, co oznacza, że ze szczególną estymą traktujemy w tym roku i przedstawiamy twórczość rodzimych pisarzy. Natomiast XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 28 maja – 4 czerwca 2022, przewrotnie ma hasło: „Polscy autorzy dla klimatu”. O co chodzi? O pokazanie, co polscy autorzy piszą i jak nas mobilizują do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska*.
Przedszkolaki również wzięły udział w tak ważnej akcji. 30 maja do biblioteki zostały zaproszone Misie i Motylki. Wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”, który przeczytał pan leśnik – Tomasz Bronicki. Gość miał okazję opowiedzieć o swojej pracy i o tym, jak troszczyć się o lasy. 
We wtorek i piątek bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy Sówek. We wtorek spotkały się z panią florystką Jagodą Kruk, która oprócz czytania zaoferowała dzieciom wykonywanie bukietów z żywych kwiatów jak i wykonanie kompozycji kwiatowej, które zdobi już budynek biblioteki. W piątek dzieci spotkały się z pracownikiem Zespołu Parków Krajobrazowych panem Piotrem Buglewiczem, który po przeczytaniu dzieciom dwóch tekstów literatury dziecięcej podarował dzieciom „Spacerowniki” i super tatuaże a także zaprosił do podlewania dębu szypułkowego zasadzonego niedawno w pobliżu biblioteki z okazji jubileuszu 25 lecia założenia Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego.
W czwartek w bibliotece gościły dzieci z grupy Pszczółek, których w świat książek zaprosiła dyrektor GDK w Lipnicy Murowanej p. Agnieszka Żołna – Zdunek.
.