Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW – LIPNICA DOLNA

Dnia 6 maja czyli kilka dni po święcie strażackim, które obchodzone jest w dzień św. Floriana, ich patrona, udaliśmy się z wizytą do OSP w Lipnicy Dolnej. Spotkanie poprowadził doświadczony w rozmaitych strażackich akcjach Pan Sławomir Marzec oraz były komendant naszej straży Pan Ryszard Kędryna ( prywatnie dziadek jednego z naszych przedszkolaków). Dzieci miały możliwość zobaczenia wielu strażackich sprzętów – wężów gaśniczych, motopom, strojów, których używają strażacy podczas gaszenia pożarów…. no i przede wszystkim samochodów strażackich, które zawsze wzbudzają największe emocje. Przedszkolaki zadawały strażakom wiele pytań, na które oni niestrudzenie odpowiadali. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy dotyczących min. niebezpiecznej pracy strażaka, wiedzą także czym musi charakteryzować się dobry strażak. Przypomnieliśmy sobie także numery alarmowe oraz zasady zachowania w sytuacjach zagrożenia.

 Na zakończenie przedszkolaki podarowały strażakom własnoręcznie wykonany obrazek, który z pewnością będzie zdobił ściany naszej remizy w Lipnicy Dolnej. A wszystkim strażakom za ich odwagę, dobre serca, chęć niesienia pomocy oraz za to, że zawsze możemy na nich liczyć, jeszcze raz DZIĘKUJEMY i życzymy wszelkiej pomyślności i jak najmniej pracy.

 R. Krzyżak