ZBLIŻA SIĘ DZIEŃ ZIEMI

Drodzy rodzice!

Nasze przedszkolaki zostały zaproszone przez Urząd Marszałkowski i Wójta Gminy do udziału w finale wydarzenia „Posprzątaj z nami Małopolskę 2023”. Akcja rozpoczęła się 17 marca w Proszowicach, a jej finał odbędzie się w przeddzień Światowego Dnia Ziemi czyli w piątek, 21 kwietnia w Lipnicy Murowanej, a dokładnie przy altanie w Lipnicy Dolnej. W tym dniu nasze gminne przedszkola zaplanowały nietuzinkowy pokaz recyklingowych nakryć głowy. Zadaniem KAŻDEGO DZIECKA będzie przygotowanie z pomocą rodziców unikatowego NAKRYCIA GŁOWY zrobionego z różnorodnych materiałów przeznaczonych do RECYKLINGU, jak kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Rangę wydarzenia podniesie obecność przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych, ale też m.in. Telewizji Kraków, Radia Kraków czy RDN Małopolska. Oprócz pokazu wymyślnych recyklingowych nakryć głowy, na przedszkolaki czeka wiele atrakcji, np. dmuchańce, warsztaty, poczęstunek. Życzymy oryginalnych pomysłów, wspaniałej zabawy i unikatowych eko-nakryć głowy! Do dzieła, eko-projektanci!