ZIEMIA, PRZYRODA, RECYKLING… CZYLI CZEGO MOTYLKI SZUKAŁY W BIBLIOTECE

Dzień Ziemi, 22 kwietnia, przebiegał w Motylkach nie tylko pod znakiem udziału w happeningu ekologicznym, ale też poszukiwaniem wiedzy na nurtujące tematy proekologiczne. Akurat dzień później, bo 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, więc postanowiliśmy połączyć te święta. To nie była już pierwsza wizyta w bibliotece, więc dzieci potrafiły się odpowiednio zachować. Pani Beata Sowa przedstawiła i zrecenzowała kilka pozycji książkowych dla przedszkolaków na temat ochrony przyrody i planety Ziemi ogółem. Przeczytała również fascynujące opowiadanie o małej bohaterce, Gai. To pracowita pszczółka, która do śmieci nie poleci, musiała zmienić otoczenie na bardziej przyjazne pszczołom. To barwna książka dla dzieci zachęcająca do dbania o przyrodę, która nas karmi. Pani Beata w na koniec spotkania z książką otrzymała opaskę na głowę z zieloną planetą, taką, w jakiej wystąpiły dzieci z grupy Motylki. Wszystkim życzymy miłych chwil spędzanych z dziećmi w bibliotece.
B. Pajor