PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW W GRUPIE MOTYLKÓW

„Idzie sobie przedszkolaczek

Śpiewa tańczy no i skacze,

Dziś też powód ma do śmiania

bo to dzień jest pasowania!”

 

Dzień 5 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy „Motylków”. Pomimo trudnej sytuacji jaka panuje w kraju, w tym właśnie dniu odbyła się pierwsza ważna dla całej grupy uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Choć w grupie Motylków jest tylko sześcioro dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły mury naszego przedszkola postanowiliśmy całą grupą świętować ten ważny dla wszystkich dzieci dzień.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania Pani Dyrektor oraz  przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Dzieci choć troszkę zestresowane obecnością Pani Dyrektor oraz kamery, 
z uśmiechem na twarzy recytowały wierszyki, śpiewały piosenki,  a nawet tańczyły . Po części artystycznej nastąpił moment pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną, drewnianą kredką przez Panią Dyrektor Monikę Kruk. Na zakończenie uroczystości przedszkolaki zaprezentowały krótki taniec „Motylków” ze wstążkami,  a następnie elegancko ubrane zasiadły do słodkiego poczęstunku. Podsumowaniem dnia był długo wyczekiwany przez dzieci tort w kształcie motyla, który cieszył podniebienia przedszkolaków.  Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał rożek obfitości wypełniony słodkościami.

Występy publiczne dzieci w formie przedstawień i uroczystości stanowią bardzo ważny element życia przedszkolnego. Dzieci uczą się pokonywać nieśmiałość i prezentować publicznie własne umiejętności, nabywają w ten sposób wiary w siebie, uczą się, że ich praca włożona w naukę wierszy, piosenek, w przygotowania do występu ma określony cel i przynosi zamierzony efekt.
Dla całej grupy ten dzień był ogromnym przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i ich rodziców. 

Joanna Zych, Renata Kurek

 

Zapraszamy do obejrzenia:

nagrania z uroczystości

fotografii z uroczystości