Pierniczkowe warsztaty dla przedszkolaków

Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia jak wspólne pieczenie pierniczków…
13 grudnia nasze przedszkolaki wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Murowanej i chętnymi do pomocy rodzicami uczestniczyły w warsztatach pieczenia i dekorowania słodkich ciasteczek. Zajęcia miały na celu wtajemniczyć dzieci w poszczególne etapy tworzenia pierników. Przedszkolaki z zapałem i radością zabrały się za wałkowanie i wycinanie różnych
kształtów z piernikowego ciasta. Powstały m. in: choinki, gwiazdki, serduszka, aniołki. Po
upieczeniu dzieci dekorowały pierniki według własnego pomysłu. Wypieki okazały się
prawdziwymi słodkimi dziełami sztuki, a samo przygotowanie pierniczków sprawiło naszym
przedszkolakom wielką radość, wprowadzając je w miły świąteczny nastrój.

Pani K. Matras

Galeria zdjęć