IX OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”

Wtorek, 6 czerwca, rozpoczęliśmy zdrowym śniadaniem, aby mieć supersiłę do wzięcia udziału w imprezie biegowej. Jest to jedno z założeń naszego rocznego planu dydaktyczno-wychowawczego „Ruch jest moim przyjacielem”. Wszystkie przedszkolaki – w sportowych strojach – przeniosły się na stary ogród. Tam rozgrzewką rozpoczęły IX maraton przedszkolaków. Dzieci z oddziału zamiejscowego w Lipnicy Dolnej pokonały swój dystans wśród zieleni nieopodal WDL-u.

Każda grupa, przy okazji pokonywania dystansu między drzewami i urządzeniami placu zabaw, wykonywała dodatkowo szereg ćwiczeń gimnastycznych i pokonywała przygotowane tory przeszkód. Dzielne przedszkolaki, przy głośnym dopingu kolegów i koleżanek,  pokonały cały dystans od mety aż do startu z uśmiechem na twarzach. Za ten uśmiech i hart ducha w zdrowym ciele, każda grupa otrzymała złoty puchar pełen smakołyków oraz piłki nożne i plażowe ufundowane przez firmę „Mida trans” z Lipnicy Murowanej. Dodatkowo całe przedszkole otrzymało zabawki do gier ruchowych ufundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Aktywności. To był wspaniały dzień!     

#sprintemdomaratonu #sprintempozdrowie

www.blizejprzedszkola.pl

Galeria zdjęć

 

Beata Pajor