MICHAEL KAMP I POKAZ NIEZWYKŁYCH PTAKÓW

Dzisiaj przyjmowaliśmy niezwykłych gości, pana Macieja Pałkę i pana Michaela Kamp’a. Pan Maciej jako wsparcie w organizacji tego spotkania, dopomagał w sprawach technicznych. Za to, pan Michael przedstawił nam i dokładnie omówił swoich skrzydlatych podopiecznych: Młodą sowę płomykówkę,  młodą pustułkę

i jastrzębia. W spotkaniu wzięła również pani Bernadetta Motak, która była naszym profesjonalnym tłumaczem.

Pan Michael nie tylko hoduje i trenuje ptaki, ale również organizuje zajęcia w terenie dla dzieci

i dorosłych, gdzie podczas spaceru można uczyć się języka angielskiego z native speakerem, kontrolować jastrzębia lub sowę oraz poznać ptaki i przyrodę. A to wszystko w ramach działalności „Hawk, Talk, Walk”

Do nas przybył z prezentacją trzech niezwykłych ptaków, które zachwyciły dzieci swoją urodą i samych faktem obcowania z dziką przyrodą. Dzieci w wielkim skupieniu oglądały i słuchały o hodowli tych ptaków, o ich cechach, sposobie łowienia, karmienia czy trenowania. Każde z tych małych stworzeń zachwycały i spokojnie przyjmowały pobyt w naszej sali. A sam pan Michael ćwiczył z dziećmi angielskie słówka, zachęcając do mówienia po polsku i po angielsku (pan Michael trochę rozumie po polsku).

Całe spotkanie minęło w miłej i radosnej atmosferze. Gość wywarł na nas ogromne wrażenie, a dzieci po jego wyjściu przeszukały wszelkie książki w poszukiwaniu poznanych gatunków ptaków.

Bardzo dziękujemy panu Michaelowi i panu Maciejowi za zorganizowanie tak ciekawego spotkania.

Zapraszamy do fotorelacji

Jot.Zet.