RUSZYŁA GÓRA GROSZA

I w naszym przedszkolu ruszyła akcjagora-grosza GÓRA GROSZA. Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. A wiadomo, że najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę.
Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. 
W tym roku, jubileuszowa XX edycja Góry Grosza organizowana jest w dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku.

Gorąco zachęcamy do włączenia się do akcji!