XXII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM ZA NAMI

Kontakt z literaturą dziecięcą ma ogromne znaczenie dla rozwoju intelektualnego dziecka, pozwala rozwijać wyobraźnię, wzbogacać zasób słownictwa i sferę przeżyć emocjonalnych. Czytanie książek umożliwia zadawanie pytań i uzyskiwanie na nie odpowiedzi. W tym roku, w czasie trwania „XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom” grupy Misiów i Motylków odwiedzili goście, którzy czytając naszym dzieciom, przenieśli się do krainy fantazji i przygód.
U Motylków gościli:

Pan Grzegorz Sienkiewicz przeczytał książkę autorstwa G. Rzepickiej- Weiβ, „Gdy Pola się Zgubi” dzięki której poznaliśmy przygody bohaterki, która wciąż się gubiła. Jednak zachowując zasady kodeksu dla zgubialskich, wychodziła cało z kłopotów.

Pani Agata Tekiela przeczytała książkę autorstwa Janosch, „Och, jak cudowna jest Panama” ukazujący przygody dwóch przyjaciół, którzy w podróży do lepszego miejsca odkryli, że wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu.

Pani Agnieszka Strugała przeczytała książkę autorstwa M. Galewskiej – Kustry, „Pucio rośnie zdrowo” dzięki której poznaliśmy sposoby na zachowanie zdrowia według Pucia.

Pani Magdalena Janik przeczytała książkę autora nieznanego z 1979 roku, „Jaś i Małgosia”, ta popularna  a zarazem niezwykła bajka zaciekawiła dzieci ilustracjami i treścią odmienną od współczesnych wydań.

U Misiów gościli:

Pani Aneta Machał, mama Natanielka, przeczytała „Lokomotywę” Juliana Tuwima i włączyła się do zabaw muzyczno – ruchowych uwielbianych przez maluszki: „Jedzie pociąg po torze” oraz „Maszynista zuch”.

Pani Asia Zapart, mama Poli, wprowadziła dzieci w świat owadów czytając „Gąsieniczkę” Renaty Opali oraz „Stonogę” Jana Brzechwy i przeprowadziła wspaniałe zabawy muzyczno – ruchowe p.t. „Pajączek”, „Nogi stonogi”.

Pani Angelika Władyga, mama Alanka, przeczytała dzieciom jedną z przygód Kubusia Puchatka „Noc wielkiej niedźwiedzicy Krzysztofa Makowskiego”. Czytający gość bawił się z dziećmi w misiowe zabawy: m. in. „Misiu pokaż łapki”, „Jestem sobie gruby misio”.

Pani Aneta Panna-Piotrowska,  mama Kostusia, przeczytała dzieciom opowiadanie „Zuzia pomaga mamie” autorstwa Schneider Liane, po czym zaprosiła dzieci do zabawy plastycznej przy użyciu magicznej kartki i drewnianego patyczka. Rysunki tytułowej Zuzi dzieci wyczarowały z wielką radością.

Każde spotkanie minęło w przyjemnej atmosferze. Nasze przedszkolaki były zaciekawione zaproponowanymi pozycjami literackimi i pięknie słuchały czytanego tekstu. Serdecznie dziękujemy rodzicom przedszkolaków za poświęcony nam czas, czytanie, uśmiech i dobrą energię.

 

Spotkania czytelnicze w grupie Motylków

Spotkania czytelnicze w grupie Misiów

J. Zapart, A. Piechnik