Uprzejmie informujemy, że rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym pod hasłem „Skarpeta nie do pary”.
Konkurs zorganizowało Przedszkole Samorządowe im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, który przypada 21 marca i znany jest także pod nazwą „Dzień Kolorowej Skarpetki”.
Zadaniem uczestników było przedstawienie
na sylwecie skarpety, wybraną techniką plastyczną, swojej relacji z dzieckiem z Zespołem Downa. Temat nie należał do najłatwiejszych, jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci i ich opiekunów powstało mnóstwo ciekawych i samodzielnie wykonanych przez dzieci prac.

Dnia 11 marca 2021 r. po przejrzeniu i ocenie 428 prac nadesłanych z 78 placówek, jury w składzie:

Rafał Pajor (przewodniczący komisji) – nauczyciel plastyki, magister sztuki

Arletta Piechnik – nauczyciel wychowania przedszkolnego, magister sztuki

Joanna Zych – oligofrenopedagog, terapeuta dzieci z autyzmem, nauczyciel wychowania przedszkolnego

postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

Kategoria wiekowa 4 lata (wpłynęło 101 prac):

I miejsce  

Kinga Citowicz – Przedszkole Samorządowe w Grabówce, opiekun artystyczny – p. Agnieszka Sawicka

II miejsce

Jeremi Słowiński – Przedszkole nr 12 w Rybniku, opiekun artystyczny – p. Monika Hałacz

III miejsce ex aequo

Zofia Jankowska – Przedszkole Miejskie w Chojnie, opiekunowie artystyczni – p. Ewa Myszogląd, p. Marta Lejman, p. Małgorzata Okońska

Alan Podyma – Przedszkole Miejskie w Chojnie, opiekunowie artystyczni – p. Ewa Myszogląd, p. Marta Lejman, p. Małgorzata Okońska

Wyróżnienia:

Rozalia Kramarczyk – Przedszkole Publiczne nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie, opiekunowie artystyczni – p. Sławomira Przybyła, p. Róża Siuda, p. Iwona Kajda

Mateusz Sikora – Przedszkole Integracyjne nr 137 im. J. Korczaka w Warszawie, opiekun artystyczny – p. Ewa Pokojska – Trocyk

Kategoria wiekowa 5 lat (wpłynęło 135 prac):

I miejsce ex aequo

Milena Lewandowska – Przedszkole nr 12 w Rybniku, opiekun artystyczny – p. Barbara Kiełbus- Szlufik

Laura Kansy – Miejskie Przedszkole nr 16 w Katowicach, opiekun artystyczny – p. Katarzyna Sobolewska – Kwiecień

II miejsce ex aequo

Antonina Buczkowska – Przedszkole nr 12 w Rybniku, opiekun artystyczny – p. Sabina Szewczyk

Monika Jakubów – Przedszkole nr 24 we Wrocławiu, opiekun artystyczny – p. Anna de Ostoja – Starzewska

III miejsce

Zofia Miłosz – Przedszkole „Baśniowy Zakątek” w Mezowie, opiekun artystyczny – p. Weronika Karczewska

Wyróżnienia:

Konstancja Kędra –  Miejskie Przedszkole nr 16 w Katowicach, opiekun artystyczny – p. Katarzyna Sobolewska – Kwiecień

Matylda Laszuk – Dwujęzyczne Przedszkole „Strefa Malucha” w Dąbrowie Górniczej, opiekun artystyczny – p. Monika Skoczyńska

Łucja Sural – Przedszkole „Baśniowy Zakątek” w Mezowie, opiekun artystyczny – p. Weronika Karczewska

Kategoria wiekowa 6 lat (wpłynęły 192 prace):

I miejsce ex aequo

Julia Witkowska – Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego  w Płocku, opiekun artystyczny – p. Katarzyna Adamczyk

Hanna Jońca – Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku, opiekun artystyczny – p. Katarzyna Adamczyk

Eliza Mastela – Gminne Przedszkole Samorządowe w Jabłonce, opiekun artystyczny – p. Aneta Dziurczak

II miejsce ex aequo

Hanna Sztobryn – Oddziały zerowe w Szkole Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach, opiekun artystyczny – p. Ilona Wrótniak – Terlecka

Zuzanna Czajkowska – Przedszkole Samorządowe im. św. Mikołaja w Rajbrocie, opiekun artystyczny – p. Małgorzata Piech

III miejsce ex aequo

Oliwia Szymkowiak – Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi „Leszczynowa Górka” w Koninie, opiekun artystyczny – p. Anna Gapska

Daniel Mykitiuk – Przedszkole 146 „Wyspa Dzieci” Wrocław, opiekun artystyczny – p. Maria Mroczkowska

Wyróżnienia: 

Natalia Janiczek – Przedszkole Samorządowe im. św. Mikołaja w Rajbrocie, opiekun artystyczny – p. Małgorzata Piech

Zofia Janiczek – Przedszkole Samorządowe im. św. Mikołaja w Rajbrocie, opiekun artystyczny – p. Małgorzata Piech

Komisja konkursowa przy ocenianiu prac brała pod uwagę szczególnie zgodność z tematem konkursu, samodzielność i ogólne wrażenie artystyczne.

Jury oraz organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za wykonanie prac.

Dzieciom życzymy radości podczas tworzenia prac plastycznych. Opiekunom artystycznym serdecznie dziękujemy za podejmowanie działań w kierunku rozbudzania twórczości plastycznej dzieci.
Dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu oraz podziękowania dla opiekunów laureatów prześlemy pocztą do końca marca 2021r. Pozostałym uczestnikom konkursu jak i opiekunom prześlemy dyplomy za udział w konkursie oraz podziękowania na wskazane na pracach adresy e-mailowe do końca marca 2021r.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac laureatów konkursu

organizatorzy:
J. Zych, A. Piechnik, R. Kurek