20171106_110626
Dnia 6 listopada odbyło się w oddziale przedszkolnym w Lipnicy Dolnej PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Nasza uroczystość miała charakter kameralny jednak nie była pozbawiona momentów uroczystych. Na początku dzieci zaprezentowały piosenkę ilustrowaną ruchem, którą wybraliśmy na hymn naszego przedszkola „Dookoła słońca”, a następnie Pani Dyrektor upewniwszy się, że wszystkie dzieci znają kodeks przedszkolaka i wiedzą jak powinien zachowywać się prawdziwy przedszkolak, dokonała pasowania dzieci, które uczęszczają do przedszkola pierwszy rok. Dzieci te otrzymały odznakę PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Aby innym nie było smutno, także zostały odznaczone medalem – JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM. Następnie przeszliśmy do degustacyjnej części uroczystości, dzieciaki zabrały się do pałaszowania smakołyków przyniesionych przez rodziców ( a dużo tego było, tak że zostanie nam ich jeszcze na kilka dni 🙂 ). Jako, że to święto dzieci, dzień ten nam upłynął  na samych przyjemnościach, były więc baloniki, tańce przy muzyce i atmosfera niczym niezmąconej zabawy.
Dziękujemy naszym rodzicom za obfity poczęstunek dla dzieci 🙂
Renata Krzyżak