PATRIOTYCZNY SPACER PRZEDSZKOLAKÓW Z GRUP MOTYLKÓW I PSZCZÓŁEK ULICAMI LIPNICY

Zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości, to temat naszego tygodniowego bloku tematycznego, ale również powód dzisiejszego spaceru. Naszym celem było oprowadzenie dzieci po miejscach historycznie ważnych dla mieszkańców naszej miejscowości i nie tylko. Taka lekcja historii i patriotyzmu, miłości do ojczyzny i szacunku dla tych, którzy za nią walczyli. Odwiedziliśmy między innymi rynek, pomnik Króla Łokietka, Stary Cmentarz, Kościółek św. Leonarda, groby Nieznanych Żołnierzy i pamiątkową płytę poległych Lipniczan w czasie pacyfikacji Lipnicy przy Dworze Ledóchowskich. Na każdym przystanku panie krótko opowiadały dzieciom o losach ludzi, którzy swoimi czynami dali przykład głębokiej miłości do ojczyzny. A wiemy, czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Jot.Zet.

Zapraszamy na fotorelacje