POŻEGNANIE SZEŚCIOLATKÓW – LIPNICA DOLNA

24 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, a co się z tym wiąże także pożegnanie najstarszych przedszkolaków uczęszczających do naszego oddziału przedszkolnego. Był to dzień pełen wzruszeń i wspomnień. Niełatwo po kilku wspólnie spędzonych latach pożegnać koleżanki, kolegów, panie, salę przedszkolną, w której znajduje się tyle fajnych zabawek, i w której nigdy nie było nudno…. Ale cóż, trzeba poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Trzeba pójść do szkoły, by przekonać się, jak ciekawe jest tam być, doznawać nowych przeżyć i przygód. I uczyć się , uczyć….:)

Na uroczystość zaprosiliśmy rodziców dzieci, aby i oni mogli pożegnać się z przedszkolem oraz obejrzeć krótki, ale myślę interesujący program artystyczny. Pomimo dobrego przygotowania do występu, emocje nie dawały za wygraną i w oczach niektórych sześciolatków można było zauważyć łezkę wzruszenia.

Po występie życzenia powodzenia i sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych, złożyła pani dyrektor Monika Kruk, po czym wręczyła dzieciom dyplomy ukończenia przedszkola. Na zakończenie uroczystości wychowawczyni grup podziękowała Radzie Rodziców za całoroczną pracę na rzecz naszej placówki oraz specjalne podziękowania dla rodziców dzieci sześcioletnich.

Jestem przekonana, że „moje” Kotki, które opuszczają mury naszego przedszkola świetnie sobie poradzą z nowymi obowiązkami i będą chodzić tylko odpowiednimi ścieżkami. Ale zanim to nastąpi, życzę im i wszystkim przedszkolakom radosnych, pełnych atrakcji, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

R. Krzyżak