Dnia 04 czerwca 2020 r. rozstrzygnięto  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym (5 i 6 latków) pod hasłem „Mój niepełnosprawny kolega/Moja niepełnosprawna koleżanka”, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej.

Komisja konkursowa po przejrzeniu i ocenie 87 prac nadesłanych z 20 placówek, postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

Kategoria wiekowa 5 lat:

I miejsce

Maciej Wielkiewicz – Przedszkole nr 2 w Nowym Targu,
opiekun – p. Anna Głodek

II miejsce

Igor Hadrian – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego Oddział Przedszkolny Kuleje,
opiekun – p. Kasjana Jaworska

III miejsce

Martyna Suska – Przedszkole nr 2 w Nowym Targu,
opiekun – p. Anna Głodek

Wyróżnienia:

Róża Dekert – Samorządowe Przedszkole im. św. Mikołaja w Rajbrocie,
opiekun –
p. Małgorzata Piech

Jan Krawczyk – Samorządowe Przedszkole im. św. Mikołaja w Rajbrocie,
opiekun –
p. Małgorzata Piech

Karol Mrugała – Przedszkole nr 2 w Nowym Targu,
opiekun – p. Bogusława Klimek

 

Kategoria wiekowa 6 lat:

I miejsce ex aequo

Julia Fojcik – Przedszkole nr 16 im. Cz. Janczarskiego w Żorach,
opiekun – p. Beata Kupisz, Emilia Ciołek

Emilia Mercik – Przedszkole Samorządowe nr 66 w Krakowie,
opiekun – p. Jolanta Huncza

II miejsce ex aequo

Zofia Grzebak – Przedszkole nr 2 w Nowym Targu,
opiekun – p. Anna Głodek

Matylda Gocman – Przedszkole nr 2 w Nowym Targu,
opiekun – p. Anna Głodek

Martyna Erlebach – Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie,
opiekun – p. Beata Oskiera

III miejsce

Kacper Kubin – Przedszkole nr 2 w Nowym Targu,
opiekun – p. Bogusława Klimek

Kamila Kasperek – Przedszkole Samorządowe nr 66 w Krakowie,
opiekun – p. Jolanta Huncza

 

Wyróżnienia:

Amelia Dyrek – Publiczne Przedszkole nr 2 w Działoszynie,
opiekun – p. Edyta Dauksza- Walek

Tobiasz Surowiak – Szkoła Podstawowa w Sromowcach – Niżnych,
opiekun – p. Bożena Regiec

Piotr Paruzel – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego Oddział Przedszkolny Kuleje,
opiekun – p. Kasjana Jaworska

Amelia Włóczyk – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego Oddział Przedszkolny Kuleje,
opiekun – p. Kasjana Jaworska

Zofia Szajer – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego Oddział Przedszkolny Kuleje,
opiekun –
p. Kasjana Jaworska

 

Komisja konkursowa w składzie:

Rafał Pajor – nauczyciel plastyki, magister sztuki
Arletta Piechnik – nauczyciel edukacji przedszkolnej, magister sztuki
Paweł Piechnik – pracownik Muzeum Narodowego w Krakowie
Joanna Zych – oligofrenopedagog, terapeuta dzieci z autyzmem, nauczyciel edukacji przedszkolnej

pod uwagę brała przede wszystkim samodzielność, oryginalność i pomysłowość w interpretacji tematu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a także ich opiekunom. Nagrody i dyplomy dla laureatów będą przesłane pocztą, natomiast dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu jak i podziękowania dla opiekunów prześlemy pocztą elektroniczną.

koordynatorzy konkursu:
A. Piechnik, J. Zych

 

 

GALERIA KONKURSOWYCH PRAC LAUREATÓW