ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY

W czwartek 16 grudnia nasze dzielne Misie wyruszyły w teren z misją odwiedzenia osób samotnie mieszkających w okolicy przedszkola. Maluchy jeszcze w przedszkolu spakowały symboliczne paczki i z kolędą na ustach ruszyły przed siebie. Nasze Misie dobrze wiedzą, że, święta spędzą z rodziną w ciepłym przytulnym domu. Gdy dowiedziały się, że są wśród mieszkańców samotni, którym będzie przykro w święta zgodnie stwierdziły, że trzeba coś z tym zrobić. Przygotowane podarunki zostały wręczone paniom mieszkającym w pobliżu naszej placówki. W pierwszym domku pani Marysia bardzo ucieszyła się z naszej wizyty, a wśród Misiów rozpoznała dzieci, z którymi spotyka się w Kościele. Odśpiewaliśmy wspólnie kolędę i złożyliśmy życzenia, umawiając się z panią Marią, że spotkamy się za rok. W drugim domu, naszej emerytowanej kucharki pani Marii, dzieci chętnie zaśpiewały kolędę i pożyczyły wiele zdrowia i radości. Pani Maria jakby przewidziała, że odwiedzi ją tak liczna grupa gości, poczęstowała dzieci słodyczami. Obie wizyty dodały nam skrzydeł i mam nadzieje, że dzięki takim akcjom zaszczepimy w dzieciach potrzebę niesienia pomocy i wsparcia tym, którzy tego potrzebują. A my w ramach wolontariatu, który działa na terenie przedszkola przygotowujemy się do kolejnych działań i cieszymy się, że dzieci chętnie przystępują do naszych akcji.

Jot.Zet.

Zapraszam do fotorelacji