UCZYMY DZIECI POMAGANIA – AKCJE CHARYTATYWNE W PRZEDSZKOLU

W obecnym roku szkolnym przedszkole włącza się w różne akcje charytatywne, mające na celu wsparcie słabszych od nas, potrzebujących pomocy. Na razie jest pięć takich inicjatyw:

1. Zbieramy plastikowe nakrętki dla Antosia Zadwórnego z Rajbrotu – podopiecznego „Fundacji Dzieciom – wspólnoty zdążyć z pomocą”,

2. Zbieramy zużyte telefony komórkowe na rzecz Fundacji św. Mikołaja, która wspiera dzieci na całym świecie (prócz Polski również w Aleppo, Ukrainie itp.),

3. Zbieramy zużyte baterie dla Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach,

4. Zbieramy naklejki na słodziaki z Biedronki dla małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie (do końca października),

5. Od 26 października włączamy się w akcję Góra Grosza, wrzucając drobne monety na rzecz dzieci, które nie wychowują się we własnej rodzinie.

Gorąco zachęcamy, aby rodzice uczyli dzieci dzielenia się, pomagania, najlepiej poprzez przykład. A przy okazji stanęli po stronie czystego środowiska, bo nakrętki, baterie, komórki zostaną wykorzystane na dobry cel. Pudełka zbiórkowe znajdują się na przeciwko szatni. Więc do dzieła!

B. Pajor, A. Piechnik