PROJEKT „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

malymisplakat-kopia

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Autorem projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Celem projektu jest m.in. rozwijanie i promowanie czytelnictwa, zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom – uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, wprowadzenie dziecka w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną, kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego.

Przedszkolaki z grupy IV  poznały już swoją grupową maskotkę  – Misia o imieniu Bazyli, który w tym roku szkolnym odbywa czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Miś został wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpisują tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonują pamiątkowy rysunek (praca w domu). W roku szkolnym 2019/2020 czytamy polskie bajki, baśnie i wiersze.

W tym tygodniu Bazyli pomaszerował razem z Natalką na pierwsze czytanie w jej domu. Już wrócił, bardzo zadowolony:) Co dzień będzie odprowadzał innego przedszkolaka z grupy, by spędzić z nim miło czas, a przy okazji posłuchać pięknych polskich utworów literatury dziecięcej.

Zapraszamy do galerii zdjęć (galeria będzie aktualizowana)