Przedszkolaki na warsztatach w Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej

Dnia 10 marca 2022 roku, nasze przedszkolaki wzięły udział  w warsztatach regionalnych „Lipnicka Palma w tradycji i kulturze” zorganizowanych przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej.

Warsztaty prowadzone przez panie Natalię Krzak i Dorotę Wnęk były wspaniałą okazją do uzupełnienia wiedzy o lipnickich palmach, tradycjach, technice wyrobu palm, doborze wikliny czy sposobów strojenia wykonanych palm. Panie przestawiły krótkie filmy dokumentalne, ukazujące Niedziele Palmowe z lat 50, 60-70 i bardziej współczesnych, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Dzieci były oczarowane całą prezentacją i z wielką uwagą obserwowały, jak panie wykonywały lipnickie palmy. Całości warsztatów dopełnił klimat naszego Domu Kultury i możliwość przebywania w miejscu gdzie odbywają się wydarzenia kulturalne i tworzy się piękna historia.

Serdecznie dziękujemy za pięknie przygotowane i bardzo ciekawe  i inspirujące warsztaty. Pani Natalii i pani Dorocie za profesjonalizm i świetne podejście do dzieci. Dziękujemy pani dyrektor Agnieszce Żołnie-Zdunek za umożliwienie nam udziału  w warsztatach i mam nadzieję, że jest to początek wspaniałej współpracy. Przecież musimy ponownie odwiedzić „panią palmową”.

Jot.Zet.

Zapraszamy na fotorelacje:

GRUPY MŁODSZE
GRUPY STARSZE