CZYTANIE USKRZYDLA – MOTYLKI ROZPOCZĘŁY PROJEKT „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

W poniedziałkowe przedpołudnie przedszkolaki z grupy II rozpoczęły swoją przygodę z Małym Misiem w świecie wielkiej literatury.  Na inaugurację międzynarodowego projektu czytelniczego zaprosiliśmy mamusię Jureczka – Panią Asię, która bardzo chętnie włączyła się w nasze przedsięwzięcie. Każde takie wydarzenie jest świętem w naszej placówce, pełnym literatury i oczywiście postaci małego pluszowego misia. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajek czytanych przez gościa, ochoczo włączały się w dyskusję oraz odpowiadały na pytania.

Już jutro miś zaczyna swoją wędrówkę po domach. Co prawda nasz pluszowy przyjaciel, którego przedszkolaki nazwały Jerzy zostaje na półce w przedszkolu i będzie przyglądał się naszym codziennym działaniom. Natomiast do domów dzieci, z teczką „pod pachą” powędruje przyjaciel Jerzego– niedźwiadek polarny, i to właśnie nim dzieci będą musiały zaopiekować się najlepiej jak potrafią. Również dzisiaj motylki dowiedziały się co oznacza hasło „czytanie uskrzydla” oraz miały okazję wykonania pamiątkowego zdjęcia z książką i uroczym pluszowym przyjacielem. Przedszkolaki są zachwycone możliwością udziału w projekcie. Bardzo cieszą się z perspektywy zabrania niedźwiadka polarnego do domu i opieki nad nim. Gorąco zachęcamy rodziców do głośnego czytania dzieciom, a tym samym wprowadzania pociech do świata literatury, która nie tylko rozwija ich samodzielność, ale również kreatywność i innowacyjność. Liczymy na zaangażowanie i owocną współpracę z rodzicami.

Dziękując Pani Asi za miłą i niezwykle wartościową wizytę zapraszamy kolejnych rodziców do spotkań czytelniczych w naszym przedszkolu.

J. Zych

Zapraszam do galerii zdjęć