DZIECI Z GRUPY SÓWEK „NAPISAŁY” LISTY DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Dzieci z grupy Sówek w tym roku stosunkowo wcześnie postanowiły napisać listy do Świętego Mikołaja, a to dlatego, że oczekiwanie na Mikołaja to bardzo lubiany przez dzieci czas, który kojarzy się z czymś przyjemnym. Wiara dzieci w zdarzenia niezwykłe i tajemnicze to coś, czego przedszkolaki bardzo potrzebują, gdyż rozpala wyobraźnię, rozwija fantazję i kreatywność. Dzieci były zdecydowane co do swoich pragnień i wyraziły je w starannie wykonywanych rysunkach. Nawet koperty, na których przyklejały adres świętego Mikołaja, przepięknie ozdobiły według swojej inwencji. Zauważyć można, że „pisanie listu” do świętego Mikołaja jest dla dzieci bardzo ważnym doświadczeniem i ma duże znaczenie dla poczucia własnej wartości małego adresata, kiedy już zostaje obdarowany. Gotowe, przemyślane i dopracowane do perfekcji „listy – zilustrowane prośby i marzenia”, dzieci wrzucały do mikołajowej skrzynki. Wszystko to przy dźwiękach mikołajowych piosenek, które jeszcze bardziej umilały czas pracy nad listami. Czas oczekiwania na spotkanie z niezwykłym gościem będzie ćwiczył u dzieci trudną sztukę cierpliwości.
Drodzy Rodzice – jesteśmy powierniczkami dziecięcych marzeń – w razie niezdecydowania, co do mikołajowego podarunku, możemy chyba zdradzić tajemnicę ;)

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć