DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

czytanieW grupie IV w poniedziałek, 30 września, świętowano Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września, na którą przypada święto, odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Z tej okazji dzieciom z grupy IV oraz misiowi Bazylemu, podróżującemu do domów dzieci, przeczytano opowiadanie pt. „Przyjacielska pomoc” autorstwa wspominanej  pod koniec września Janiny Porazińskiej. Dzieci z przejęciem śledziły losy psa i wilka, którzy znajdując się w tarapatach wzajemnie służyli sobie pomocą.
Najważniejszymi beneficjentami Dnia Głośnego Czytania są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię, dzięki czemu dzieci rozwijają się szybciej i lepiej.