DZIEŃ KROPKI W GRUPIE JEŻYKÓW

15 września grupa V świętowała pierwsze z wielu nietypowych świąt – DZIEŃ KROPKI. Mimo, iż sama nazwa nic wiele nam nie mówi, jest to bardzo wartościowe święto, które watro obchodzić w przedszkolu. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy, od przeczytania książki Peter H. Reynolds „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Jest to historia o nieśmiałej dziewczynce, która dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Po omówieniu przeczytanego tekstu układaliśmy historyjkę obrazkową związaną z tą właśnie książką. Okazało się, że Jeżyki, bardzo pięknie słuchają ze zrozumieniem.

Kolejne nasze aktywności w tym dniu również były związane z KROPKĄ – tworzyliśmy grupowe kropkowe prace na podłodze, ćwiczyliśmy z kropkowymi kartami ruchowymi, wykonując śmieszne i kreatywne zadania, kolorowaliśmy wielką kolorowankę oraz tworzyliśmy własne i niepowtarzalne prace plastyczne pt. „Od kropki wszystko się zaczęło”.

Na koniec tego dnia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, wzięło udział w sesji zdjęciowej oraz podjadło troszkę kropkowych chrupek.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć

Anna Marzec-Kokoszka