DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Książki i Praw Autorskich. Najmłodsze przedszkolaki poznawały tajniki powstawania książek, a także zasady, jakimi należy się kierować podczas korzystania z nich. Dzieci z grupy Misiów wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipnicy Murowanej, by dowiedzieć się, jak działa ta instytucja i co zrobić, by móc korzystać z jej zasobów. Dzieci bardzo ciepło przyjęła pani Bogumiła Kuźma, która zaprezentowała im wiele ciekawych książek, które mogły obejrzeć. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu przedszkolaki  będą regularnie odwiedzały bibliotekę i z uwagą obchodziły się z książkami.

Dzieci poznały w minionym tygodniu kilka baśni, m.in. „Calineczkę” H. Ch. Andersena, przedstawioną im w formie teatrzyku Kamishibai. Wykonały ilustrację do baśni, rysując samodzielnie postać głównej bohaterki.

Rozbudzanie dzieciecej fascynacji książkami trwa w grupie Misiów od września, kiedy rozpoczęliśmy realizację projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Projektowy miś odwiedził już domy wszystkich dzieci z grupy, a rodzice chętnie pomogli w wypełnieniu kart dzienniczka Małego Misia. Powstała książka – „Dzienniczek małego Misia” zamieszkała w kąciku książek i jest najczęściej oglądaną przez maluszki. 

A. Piechnik, J. Grabarz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć (galeria będzie uzupełniona)