DZIEŃ KSIĄŻKI U PSZCZÓŁEK

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest „Dzień Książki”. To kolejne wydarzenie, które postanowiliśmy uczcić. Zajęcia, wszelkie zabawy i działania dzieci związane były w tym dniu z książką. Zorganizowaliśmy w ,,Kąciku książki” wystawę ulubionych bajek, dzieci miały okazję do oglądania, pochwalenia się i zaprezentowania swoich ulubionych książeczek, do których najczęściej zaglądają wspólnie z rodzicami przed snem. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu, codziennych spraw i spędzić ten czas ze swoją pociechą.

P. Wymazała

Zapraszam do obejrzenia fotografii