DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U MISIÓW

Gdy jest mi smutno i jest mi źle
Mój miś to czuje, mój miś to wie.
Głaszcze mnie wtedy łapką pluszową,
Rozśmiesza łatką swą kolorową.
I znów się śmieję, jestem radosna!
Jakby w mym sercu zakwitła wiosna!
To twoja zasługa mój przyjacielu
I towarzyszu w zabawach wielu…

25 listopada dzieci z grupy Misiów świętowały Dzień Pluszowego Misia. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały m.in. zaproszone do wspólnej zabawy tropiącej ze swoimi misiami, doskonaliły umiejętności matematyczne (orientacje przestrzenną), wysłuchały bajki o misiu, odpowiedziały na kilka misiowych zagadek, poćwiczyły swoje buźki i języczki, brały udział w misiowych zabawach: plastycznych, ruchowych oraz posmakowały prawdziwego przysmaku niedźwiadków podczas swojego przyjęcia. Dwa dni przed świętem udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej, by wysłuchać ciekawostek o misiowych bohaterach książek z ust pani kierownik – Beaty Sowy.

Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom.
J. Grabarz, A. Piechnik