DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE PSZCZÓŁEK

            Jak na całym świecie, tak i u nas 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. W tym roku przypadła 120 rocznica ustanowienia tego dnia w 1902 roku. Można by rzec, że Pluszowy Miś świętował 120 urodziny. Zatem przedszkolaki śpiewały mu nie „100 lat”, a „200 lat!”.

            Dzieci wiedzą, że historia pluszowego niedźwiadka nie wzięła się znikąd. Otóż w listopadzie 1902 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki, kiedy to prezydent Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie, towarzyszący prezydentowi myśliwi złapali małego misia i chcieli żeby prezydent do niego strzelił, jednak Roosevelt nie zgodził się na to i uratował niedźwiadka. I prezydenta, i niedźwiadka okrzyknięto bohaterami. Od tamtej pory pluszowe misie zaczęły pojawiać się w każdym sklepie i domu i nazwano je na cześć prezydenta – „Teddy bear”.

            W Dniu Pluszowego Misia każdy przedszkolak zaprezentował swojego pluszaka oraz wraz z nim wykonywał przeróżne zadania. Odbyły się tańce z misiami i sesje zdjęciowe. Były misie Haribo oraz ordery i medale misiowe.

W tym dniu przedszkolaki nie zapomniały zawitać do naszej pobliskiej biblioteki na swoją lekcję z panią Beatką Sową. Oczywiście gwoździem programu było przedstawienie wielu misiowych postaci w literaturze i zgadywanki, kto zna więcej szczegółów o bohaterach. Ostatecznie entuzjastycznie wybrano „Kubusia Puchatka” i głos pani Beatki do głośnego czytania dzieciom o przygodach tego bohatera.

„200 lat, Misiu!”

Beata Pajor

Zapraszam do obejrzenia zdjęć